İnternetten Blog Yazıp Para Kazanmaya Başlamanız İçin En İyi 10 Neden

İnternetten Blog Yazıp Para Kazanmaya Başlamanız İçin En İyi 10 NedenBlog yazmak internetteki en revaçtaki pazarlama araçlarından birisidir. Blog yazmanın ne olduğu, neden blog yazmaya başlamanız gerektiği, bir blogun size nasıl para kazandıracağı ile ilgili birçok makale ve blogunuzu nasıl tanıtacağınıza dair birçok ipucuna ulaşabilirsiniz. Wikipedia blogun video, çizim içerebilen gönderilerden oluşan kişisel veya tüzel web siteleri olduğunu söylemektedir. Tüzel kişiliğe sahip olan bloglar internette iş kurmak için iyi bir platform örneği teşkil ederler. Blog yazmak ve kendi işinizi kurmak için en iyi 10 sebebi sizler için derledik.

  1. Blog pazarlama için interaktif bir ortam sunar. Çoğu blog sadece yazı ile değil video, müzik, anket, fotoğraf ve yarışma ile bu işi yürütmektedir. Ayrıca ürün incelemesi ve yapılan yorumlar blog deneyimini interaktif hale getirmektedir. İnteraktif olursanız insanlar sitenizde daha fazla zaman geçirir ve onlara video veya işlerine yarayabilecek raporlar verirseniz elinizde olan veya çıkarmayı düşündüğünüz birçok pazarlama tekniği için kendinize kitle oluşturabilirsiniz. Kaynak
  2. Blog yazmak revaçta bir konudur ve bu eğilim daha da süreceğe benziyordur. Herhangi bir pazardaki eğilimler geçici olmaya yatkındır. Eğer doğru tarafta yer alırsanız, ticaret gibi revaçtaki eğilimler oldukça kazançlı olabilir. Gün geçtikçe daha fazla blog, diğer milyonlarcasının içerisine katılmaktadır. Kendinize bu sosyal internet hareketinde yer almayı isteyip istemediğinizi bir sorun.
  3. İnternette blog kurması kolaydır. İnternetten birçok blog platformu bulunur ve bunların en yaygınları Blogger ve WordPress’tir. Yeni işlerin kurulumu için yasal ve finansal olarak birçok prosedürün yerine getirilmesi gerekirken, blog bir gün hatta birkaç saat içerisinde kurulabilir. İnternette açık birçok kaynak olduğu için ilk gönderinizi nasıl yapacağınıza dair herhangi bir teknik gerekliliğe sahip olmanıza dahi gerek yoktur.
  4. Blogların kullanımı kolaydır. Beyin fırtınası yaptıktan, yeni şeyler sunmaya hazır olduktan veya sadece kendi fikirlerinizi anlatmak istediğinizden emin olduktan hemen birkaç dakika sonra bile bunu internette yayınlayabilir, düzenleyebilir, silebilir veya bunu büyütüp bir sohbet konusu haline getirebilirsiniz. Potansiyel müşterilerinize geleneksel yollarla ulaşmak günler veya haftalar alacakken, neden internetteki blogunuza günde birkaç gönderi yerine istediğiniz kadar çok gönderi girmiyorsunuz ki?
  5. Ucuz, hatta masrafsız bir iş. 100$ altı bir bütçe ile bir yıllık sunucu hizmeti ve SEO faktörünü göz önünde bulunduracak şekilde alan adı alabilirsiniz. Rekabet bir yıldan uzun üyelik almanız durumunda da sizin yararınıza çalışacaktır ve bu sayede indirim alabilirsiniz. Eğer bu işi ücretsiz olarak halletmek istiyorsanız da, web sitenize bu sunucunun reklamını alabilirsiniz.
  6. Bloglar dünyaya açılan kapınızdır. Birçok ülke ve kıtadan müşteriniz olabilecekken neden kendinizi sınırlar içerisinde sıkıştırasınız ki? Dünyaya açılmayı istemeyebilir ve bundan korkabilirsiniz fakat eğer bunu yaparsanız, bu işin hızlıca kazanç sağlayabileceğini ve büyüyebileceğini göreceksiniz.
  7. Alanınızda bir uzman, bir otorite, bir guru haline gelin. Pazarlama faaliyetinizi dünya çapında yapmanız sizi alanınızdaki lider haline getirebilir. Pazarlama uzmanı olduğunuzu varsayalım, böylece insanlar size güvenecektir ve bu da daha kolay para kazanmanız anlamına gelecektir. Aynı kural, ürünlerinizin iyi yorumlar alması karşılığında da geçerli olacaktır.
  8. Ekonomik kriz veya patlayan ekonomide evde esnek çalışma fırsatı. Neden bütün hayatınız boyunca sabah 9 akşam 5 çalışasınız ki? İnternetten ideal işinizi kurarak ve blog yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Resmi kıyafetleri ve işteki ciddi duruşunuzu bırakın ve evinizden istediğiniz kadar çalışmaya başlayın. Ayrıca kiradan, yakıt masrafından, otopark ücretinden ve daha fazlasından kurtulun.
  9. Bireysellik ve istediğiniz şeyleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Blog yazmadaki en önemli avantajlardan birisi internette kurduğunuz işin dışarıya yansımasını kendinize isteğinize göre ayarlarken ortaya çıkan ek fakat opsiyonel masraflardır. Çoğu web tasarımcısı size üst kategorideki hazır şablonları sunacak hatta size özel temalar oluşturacaktır ve bunları sizin isteklerinize göre yapacaktır. İnternetten para kazanmanızı sağlayacak SEO ve sıralama konularını bir kenara bırakacak olursak, sizi diğer bloglardan ayıracak şekilde kendi karakterinizi ve sesinizi belki de bir slogan, tema veya iş fikirleri ile özelleştirebileceksiniz.
  10. Blog yazmanın birinci amacı para kazanmaktır. Sanatla uğraşarak, şarkıcı olarak, web geliştirici olarak, hisse analisti olarak, pazarlamacı olarak veya aklınıza gelen herhangi bir işle uğraşarak blog yazma yoluyla para kazanabilirsiniz. Ayrıca ziyaretçi sayınızın artmaya başlamasıyla reklamcılar web sitenizin kapısını çalacak be reklamlarını yayınlamanız veya ürünlerini tanıtmanız karşılığında size para teklif edeceklerdir. İnternetten blog yazarak para kazanmak için çapraz pazarlama yapmak, bu işteki fırsatlarınızı artırmak açısından en etkili yoldur.