Ücretsiz Bir Şekilde İnternetten Nasıl Para Kazanılır

Demek internetten ücretsiz bir şekilde para kazanmak istiyorsunuz.

Peki, asıl soru şu, bu gerçekten mümkün mü?

Ücretsiz Bir Şekilde İnternetten Nasıl Para KazanılırAslında, evet, mümkün. Herhangi bir eğitim almadan ve web site veya sunucu hizmeti için hiçbir masraf yapmadan, reklam veya çevrimiçi kampanyalardan yararlanarak bunu başarabilirsiniz. Fakat bu o kadar kolay olmayacaktır. Eğer niş, ürün ve pazarlama konusunda şansınız yaver giderse, hiç çalışmadan dahi bunu başarabilirsiniz!

Neye ihtiyacınız olduğuna kısaca bir göz atalım.

İnternete erişebildiğinizi varsayıyoruz. Eğer internetten para kazanmak istiyorsanız, bu geçerli bir varsayım olacaktır. Peki, nereden başlamalı?

Bilmeniz gereken ilk şey kime satış yapacağınız ve onlara ne satacağınız. Yani bunun tersi, ne satacağınız ve sonrasında kime satacağınızı belirlemek değil. İlk önce talebin çok olduğu bir alan belirlemelisiniz. Sizin de ilginizi çeken konuların tartışıldığı forumları veya grupları bulmak için arama motorlarını bu iş için kullanabilirsiniz. İlginizi çeken ve bilginizin olduğu bir şeylerle işe başlamak çok kolaydır. “Niş”inize göz atın ve bu konuyla alakalı sorunları öğrenin. Sıkça şikayet edilen bir konuyla karşı karşıya gelirseniz buna yüksek talep olduğunu aklınızda tutun. Bu sorunu bilgi sağlayarak çözebilir misiniz? Belki de indirmeye hazır ve bilgi içeren bir ürünle? İnternetten ücretsiz olarak para kazanmak istiyorsanız bunun size nasıl yardımı olacak ki?

Aslında bu bir pazar belirleme anlamına gelmektedir. Hatta müşteri talebinin çok olduğu bir pazar. Müşterileriniz çözüm aramakta ve siz de bunu sağlayabilirseniz, işinizi kurmuşsunuz demektir!

Sonrasında iş ürüne gelmektedir. Ürününüz yoktur fakat önünüzde bazı seçenekler vardır.

Baştan başlayarak kendi ürününüzü yaratabilirsiniz fakat bu zamanınızı alacaktır ve muhtemelen sahip olmadığınız yetenekleri gerektirecektir. Eğer bu seçeneğe yönelirseniz internetten ücretsiz olarak para kazanmaya dair bir şeylerle karşılaşamayacaksınız demektir.

Başkalarından “araklayarak” kendi ürününüzü yaratabilirsiniz. Şimdi, eğer bu seçeneğe yönelecekseniz etik davranmanız gerekiyor. Yapmanız gereken şey internetten bulduğunuz soruna çözüm üreten, yardım sağlayan veya parmak basan makaleler bulmak. Sonrasında bu makaleleri e-kitap haline getirip kendi ürününüzü üretmiş olacaksınız. Bulduğunuz yazı sahiplerinden çoğu kendi materyallerini kullanmanıza izin verecektir fakat yayıncının da izninizi almanız, yazılarda herhangi bir değişiklik yapmamanız ve yayıncıya yönlenecek şekilde onların biyografisini ve linklerini de e-kitabınıza yerleştirmeniz gerekecektir. Eğer internetten para kazanmayı öğrenmeden önceki “profesyonel saygınlığınızı” lekelemek istemiyorsanız bu işi etik olarak yapmanız ve yukarıdaki gereksinimleri karşılamanız gerekmektedir.

Üçüncü ve muhtemelen en iyi seçenek hazır bir ürün bulup komisyon karşılığı bunun satışını yapmaktır. Bu genelde satış ortaklığı adıyla bilinen sistemdir. Bu yöntem işinizi en hızlı şekilde kurmanızı sağlar. Birçok web site ürün sahipleri ile pazarlamacıları bir araya getirir ve her ürün veya hizmet satışından belirli bir miktar ücret alır. Ayrıca satışların takibini yapar ve müşteriden ödemeyi alarak ödemenin dağıtımını sağlar. Size komisyonunuzu ve satıcıya da ilgili parayı öder. Komisyon oranları %50, hatta %75’lere varabilmektedir! İşte bu sayede internetten ücretsiz olarak para kazanmanın ne kadar iyi bir seçenek olduğunu görebilirsiniz.

Bu ürünleri nasıl satacaksınız?

Web site ihtiyacınız var ama bu masraflı bir iş değil mi?

Hayır, masraflı olmasına gerek yok. Birçok blog yazılımı ve yayın kaynağı masrafsız olarak hizmet vermektedir. İnternete göz atın, rahatça çalışabileceğiniz birini seçin ve kaydınızı yaptırın. Sonrasında geriye yapmanız gereken az bir iş kalacak.

Blogunuz şarkılarla, müziklerle ve çizimlerle dolu olmak zorunda değildir. Önemli olan nişinizle ve seçtiğiniz ürünle ilgili oluşturacağınız niştir. 400-500’er kelimeden oluşan bir hoş geldiniz ve karşılama yazısı, sorunu açıkladığınız birkaç gönderi ve ürün incelemesi yazısı iyi bir başlangıçtır. İncelediğiniz ürünün sonuna, müşterilerinizin tıklayıp satın alma işlemi yapabilecekleri bir link koymayı unutmayın!

İhtiyacınız olan tüm araçlara sahipsiniz fakat internetten ücretsiz olarak para kazanmadan önce tamamlamanız gereken bir aşama daha var. Bu aşama müşterilerinize ulaşmak.

En iyi başlangıcı taleplerini ileten insanların bulunduğu gruplar veya forumlardan yapabilirsiniz. Bunu yapmadan önce katılacağınız grubun veya forumun kurallarını okumalısınız. Bu tür sitelerde genel olarak “imza” kısmı yer almaktadır, buraya web site veya bloğunuzun linkini yerleştirebilirsiniz (direk olarak satıcının satış sayfasına değil, bunun için blog üzerinden yönlendirme yapmalısınız). Sakın direk olarak ürününüzü satmaya çalışmayın, böyle yaparsanız başarısızlığa uğrarsınız. İlk önce grup veya forum üyeleriyle iyi ilişkiler kurun. Sorunu belirten yorumlar yapın. Birkaç gün içerisinde üç dört yorum daha bırakarak sorunun zorluğundan ve bir çözüm ihtiyacından bahsedin. Sonrasında, sattığınız ürünle karşılaştığınızı söyleyip blogunuza yönlendirme yapacak şekilde bir link sağlayın. Blogunuzda da ürünün incelemesi ve onu öven incelemeniz yer alacaktır ve buradan da satıcının satış sayfasına ortaklık aldığınız link vasıtasıyla yönlendirme sağlayın.